HABER İşte derbi tarihleri!

Helboy90

Buzlandın !
Emektar Üye
bekoonhaber-p1vI_cover.jpg
Crowne Plaza Florya'da gerçekleştirilen fikstür çekimine, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Üst Yöneticisi (CEO) Ömer Onan, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, TBF Erkek Ligleri Direktörü Derya Yannier ile ligde mücadele edecek takımların temsilcileri katıldı.
Fikstür çekimi öncesi açıklamalarda bulunan Ömer Onan, yeni sezonun tüm takımlara hayırlı olmasını dileyerek, "Öncelikle ligin yeni takımları Ormanspor ve Bursaspor'a 'hoş geldiniz' diyorum. İnşallah bu ligde kalıcı olursunuz. Maç takvimini oturtmak hepimiz için çok zor. Avrupa Ligi ve FIBA'nın bu çekişmesi devam ettiği sürece olimpiyat elemeleri ile milli takım araları kolay olmayacak. Her takımın işi zor. Umarım bir an önce bu problemler çözülür." ifadelerini kullandı.
Sponsorluklarının devamının herkes için çok önemli olduğunun altını çizen Onan, şunları kaydetti:
"Sponsorlar ne kadar mutlu olursa o kadar devam ediyorlar. Kulüplere de teşekkür ediyoruz. İki senedir isim sponsorumuz olan Tahincioğlu ile karşılıklı anlaşarak yolları ayırma kararı aldık. Kendilerine teşekkür ederiz. Çok kısa zamanda da yeni isim sponsorumuzu açıklayacağız. İnşallah sakatlıklardan uzak bir sezon yaşarız. Heyecanın hiç bitmediği bir sezon umut ediyorum."
Lig kriterleri için yoğun mesai harcadıklarını belirten Ömer Onan, "Mali açıdan Süper Lig'in bu hamlesi çok önemli. Biz bunu oturtabilirsek Kadınlar Süper Ligi'nde ve alt liglerde de onların yapısına göre sistemlerimizi devam ettirebiliriz. Bu kriterlerin olması aşağıdan gelen takımların sağlıklı gelmesini sağlayacak. Kadınlar ve Erkekler Süper Ligi'nde alt ligden gelen takımların zorlandığını, bütçe yaparken sıkıntı yaşadığını, çıktıktan sonra tutunabilme şanslarının olmadığını gördük. Bu sene deneme olarak başlıyoruz, gelecek sezon da takipçisi olacağız." şeklinde görüş belirtti.

Helboy90

Buzlandın !
Emektar Üye
Yeni sezon hayırlı uğurlu olsun